Chata Wędrowca, Wetlina

Chata Wędrowca i Piotr Nie Całkiem Święty to dwie restauracje umieszczone w przewodniku Gault&Millau leżące na terenie Bieszczad. 
Obie znajdują się w okolicach Wetliny. Wybór padł na słynną Chatę, ponieważ w przewodniku uzyskała wyższą ocenę oraz w przeciwieństwie do konkurencji można tam płacić kartą.

Położona na pagórku Chata ma bardzo przyjemny klimat. Wnętrze i taras zaprojektowane są z gracją i wyczuciem. Ten lekki klimat pozwala gościom czuć się tu swobodnie jak we własnym domu. 


W karcie znajdziemy regionalne specjały, precyzyjne dopracowane i ciekawie skomponowane. Są dania z baraniny (kotlet barani z sosem marokańskim, comber barani), jagnięciny (jagnięcina w marynacie jogurtowej z pieca), pstrąg górski. Jednym z największych specjałów Chaty Wędrowca jest naleśnik Gigant, będący w rzeczywistości wielkim, smażonym na głębokim tłuszczu racuchem na bazie ciasta naleśnikowego. Do posiłku możemy zamówić coś z listy polskich i słowackich napojów oraz piw. 
Rosół (13 zł)

Słowacka Kofola i piwo Saris (7 i 6 zł)

Pielmieni (29 zł)


Maczanka serowa (18 zł)
Kotlet z siekanej jagnięciny z serem kozim (36 zł)
Jabłecznik z lodam (7 zł)


Naleśnik Gigant z jagodami (pół porcji 22 zł)

Chata Wędrowca to miejsce z duszą. Ciekawy budynek z bardzo klimatycznym wnętrzem kryje w sobie kuchnię, która na długo zostanie w pamięci każdego miłośnika jedzenia. Bezbłędnie skomponowane dania z lokalnych produktów pozwalają zapoznać się z najlepszymi smakami tego regionu. Chata w Wetlinie to obowiązkowa pozycja w harmonogramie zwiedzania Bieszczad. 

Chata Wędrowca
Wetlina 113
38-608 Wetlina
www.chatawedrowca.pl


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

ja tu tylko jem Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger