Osiedlowe Akcje / Warsztat / Barcelona

Warsztat narodził się raptem miesiąc temu, a już jest uwielbiany i tłumnie odwiedzany - w tygodniu, weekend, pogodę i nie. Nie ma wymówki, żeby nie zajrzeć do Warsztatu. Powodów by go odwiedzić jest wiele, ale i tak wszystko sprowadza się do tego, że po prostu miło spędza się tam czas.

Ten, kto wczoraj przybył do Warsztatu trafił na niedzielne chillowanie, które jest drugim wydarzeniem inicjatywy Osiedlowe Akcje. Pomysł jest prosty i genialny: wspólny odpoczynek w przyjemnym miejscu, przy fajnej muzyce i dobrym jedzeniu. Czyż nie jest to recepta na udane zakończenie weekendu?
Tym razem zamiast dań z karty chef Maks Krupa zaserwował trzy piknikowe przekąski do wyboru, każdą w cenie szczęśliwych 13 zł. Porcje na pierwszy rzut oka wydawały się skromne, jednak w zaskakujący sposób wypełniały po brzegi nawet burczące z głodu żołądki.   
Pampuch z paprykarzem bostońskim i tymiankowym ogórkiem
Krakers ryżowy z hummusem, grillowanymi warzywami i mango
Tacos Chilli con carne z melonem i chilli
Kręcąc się po tajemniczym ogrodzie na tyłach Warsztatu, od razu stanął mi przed oczami obraz Palo Alto Market w Barcelonie. Ta weekendowa impreza odbywa się na terenie starej fabryki, otoczonej z każdej strony bujnym ogrodem. Na czas festiwalu w jednej z alei swoje stanowiska rozkładają lokalni rzemieślnicy, artyści i producenci. W drugiej parkują zaproszone foodtrucki i plenerowe restauracje. Ciekawą atrakcją kulinarną jest gość specjalny - za każdym razem inny chef kuchni z gwiazdkowej restauracji, który wraz ze swoja ekipą serwuje drobne, piknikowe dania. Całość wydarzenia okraszona jest dobrą muzyką graną przez kilku dj w różnych miejscach festiwalu.

Na Palo Alto czas przestaje istnieć. Można siedzieć w cieniu drzewa, słuchać muzyki, jeść pyszności, być tu i teraz. To miejsce wciąga i pochłania, uspokaja duszę i relaksuje ciało.
Palo Alto Market 2015
Palo Alto Market 2015
Palo Alto Market 2015

Palo Alto Market 2015
Grillowane kalmary z aioli

Palo Alto Market 2015
Ceviche z Corvina
Tę magiczną atmosferę Palo Alto Market poczułam wczorajszej niedzieli siedząc w Warsztatowym ogrodzie. Tak o celu swojego działania napisali chłopaki z Osiedlowych Akcji: “(...) stworzyć piękny wrocławski dzień, gdzieś w parku, który będzie oddziaływał na oczy, uszy i podniebienia. “
Udało się Wam! Potencjał Warsztatu został wykorzystany w 100%, jego przestrzeń i umiejętności chefa kuchni, z dodatkiem muzyki stworzyły wybuchową mieszankę weekendową, która sprawia że nienawidzę poniedziałków jeszcze bardziej.


Warsztat Food&Garden
ul. Niedźwiedzia 5
50-232 Wrocław

Otwarte
wt-nd godz. 12-22

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

ja tu tylko jem Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger